12 اسفند 1402

جست‌وجوی آخرین مفقودی کودک 2 ساله همچنان ادامه دارد

به گزارش خبر راست، مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی با اشاره به تلاش گروه‌های مختلف در راستای پیدا کردن آخرین مفقودی سیل در استان، گفت: ما ناامید نیستیم و مجدانه در جست‌وجوی آخرین مفقودی 22 ماهه خواهیم بود، بسیج، سپاه، ارتش و به ویژه نیروهای مردمی در این خصوص فعال هستند و این موضوع مختص به گروه یا مجموعه‌ی خاصی نیست.

سعید کنعانی در خصوص جست‌وجوی آخرین مفقودی 22 ماهه‌ی سیل بیان کرد: این یک واقعیت است و سیل همواره با خود مفقودی در پی خواهد داشت که در برخی از سیل‌های به وقوع پیوسته نیز پنج تا 10 درصد مفقودی نیز باقی مانده است.

وی ادامه داد: در شهرستان ارومیه نیز یک نفر دوچرخه سوار مفقودی سیل بود که هنوز هم جسد آن پیدا نشده؛ ما به لطف خدا اجساد 43 تن از مفقودی‌های سیل را تاکنون پیدا کرده‌ایم که این امر نیز با لطف و عنایت خداوند محقق شده است.

وی اضافه کرد: پیدا کردن جسد این نوزاد 22 ماهه همانند پیدا کردن یک سوزن در دریاست؛ چرا که در برخی مواقع میزان رسوب به سه متر هم می‌رسد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه به زودی جلسه‌ای تشکیل شده و بار دیگر نیز بسیج همگانی در این راستا فعال خواهد شد، بیان کرد: مسیری که در جست‌وجوی کودک مفقودی هستیم، طولانی بوده و میزان رسوب نیز بسیار زیاد است؛ شرایط منطقه به گونه‌ای است که حتی پیدا کردن خودرو نیز در این میزان رسوب سخت است، چه برسد به یک کودک 22 ماهه.

وی یادآور شد: فرمان اتمام یا قطع جست‌وجو نیز از طریق مدیریت بحران استان هماهنگ می‌شود.

کنعانی با تاکید بر اینکه باید از اینگونه حوادث درس بگیریم، یادآور شد: از ابتدای وقوع سیل ما به جای آمار اقدامات، در تلاش برای گردآوری اطلاعات و تجربیات بودیم و نوشته‌هایی با عنوان “درس آموخته‌ها” از جریان سیل در دست داریم؛

وی بیان کرد: درخواست کرده‌ایم تا هر سال که تمام شد حوادث سال در یک کتابی یا عنوان «درس آموخته‌» چاپ شود تا تجربه‌ای برای افراد فعال در این حوزه باشد و بتواند در آینده تعداد خطاها را کم‌تر کند.

 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *