6 اسفند 1402

از بیم ورود دوباره غیر متخصص ها، دعواهای تمام نشدنی و رژه های خانوادگی تا عباس جدیدی رشت مردی که بیلبوردها برایش سر خم میکنند

اختصاصی خبرراست/مهرداد سالیپور

با نزدیک شدن به انتخابات اردیبهشت ماه بحث های انتخاباتی روز به روز بیشتر می شود و کمتر محفلی را می توان پیدا کرد که حرفی از انتخابات در آن مطرح نگردد.
ثبت نام تعداد قابل توجه داوطلبین ورود به پارلمان محلی شهر در کنار فواید خود بیم آن را در ذهن متباتر می کند که باز افراد غیرمتخصص در امور شهري وارد این نهاد تاثيرگذار شوند و باز چهار سال دیگر شهر درگیر بازیهای سیاسی و گروهی گردد.
چهار سال گذشت شورای شهر بارها دچار دعواهای گروهی شد ، موضوع انتخابات شهردار ، عزل شهردار و استیضاح آن بیشتر وقت شورانشینان را گرفت و دیگر مجالی برای مسائل دیگر نگذاشت .
در این مجال مروری بر برخی اعضای شاخص شورای چهارم خالی از لطف نخواهد بود ، در این میان برخی آنقدر آسوده خاطر بودند و اصولا کاری جز شرکت در چند افتتاحیه و پذیرایی شدن در صحن شورا نداشتند ما هم خاطرشان را بیش از این آزرده نمی کنیم و برخی بهترین کار را کردند و با انصراف از آزموده شدن مجدد در این کارزار به خود و شهر احترام گذاشتند با تمام فراز و نشیبها به خاطر این تصمیم درستشان ما نیز مراتب تشکرمان را اعلام می کنیم و بیش از این در موردشان نمی گوییم و اما اعضای شاخص شورای چهارم:
یکی از این میان از ابتدا فقط فریاد زد و خواست برود و استعفا دهد و گفت دیگر قصد شرکت در انتخابات ندارم ولی باز می بینیم همچنان دلواپس شهر است و تشنه خدمت ، معلوم نیست چنانچه بار دیگر درهای شورا بر روی این عضو بی قرار گشوده شود این بار هم همان روش را پیش خواهد گرفت یا تخصص و کارکرد دیگری نیز از او خواهیم دید.
دیگری با رژه های خانوادگی خویش بر روح و روان جوانان و شهروندان شهر کاری کرد که گویی بقیه اعضای شورا و مسئولین شهر همسر و فرزندی ندارند که در ساختمان شهرداری تردد کنند و در مراسم مختلف مشرف گردند و در عنفوان جوانی مشاور مقامات شهر شوند ، آن هم در شرایطی که شاهد بیکاری افسار گسیخته جوانان شهر خصوصاً قشر تحصیل کرده با مدارج عالی هستیم. این عضو همیشه نگران محرومین در مدت چهار سال فقط توانست جلیقه های رنگی در مراسمات بپوشد و عکس بگیرد پی در پی … عطش خدمت اون نیز سیری نپذیرفته و جهش نموده است برای چهار سال دیگر…
می خواهم از عضو عزیزی بگویم که هنوز در دوران پر شر و شور نوجوانی خود قوطه ور است در صحن علنی شوار کل کل میکند و تیکه می اندازند ، دولت و رئیس جمهور را زیر سوال می برد و برای هدایت منتقدان به راه راست قلدر و بزن بهادر روانه می کند ، این عضو خلاف ساز عاشق خدمت است و خواستار تمدید دوران شورا بازی خود برای چهار سال دیگر…
حیف است از اعضای برجسته شورا سخن به میان آید و از فرد همیشه در صحنه شورا عباس جدیدی رشت حرفی زده نشود ، اصولا هیچ کاری در شهر بدون یاری و کمک و مساعدت این مهندس دوران میسر نمی شد همانی که استندها و بیلبوردهای شهر قرابت نزدیکی با وی داشته و شاهد این زحمات چهار ساله هستند ، او عاشق سینه چاک خدمت است و سرما و گرما نمی شناسد در برف و باران خدمت میکند . وی برای دور نشدن از خدمت خالصانه حاضر است به هر کاری دست بزند و برای این کار دست به اقدامات گسترده ایی زده است تا گزندی به اریکه خدمتش نرسد.
چگونه می توان از او ننوشت ، این عزیز خوش شانس تازه از راه رسیده بی آنکه مرحله غوره شدن را طی کند مویز گشت ، از علایق او می توان به مهندس خطاب شدن و تیتر خبر شدن نام برد . تلاش اون در این مدت کوتاه خدمت ستودنی است وی در همین مدت توانست مثل پیشکسوت خویش در معادلات خدمت سری برآورد و بنرهایی در تمجید و تحسین خویش برافرازد ، این عضو شورا چون فرصت کوتاهی برای خدمت رسانی به مردم داشت حتماً تلاش مضاعفی برای ورود دوباره به شورا به کار خواهد گرفت البته باید بداند شانس یک بار در خانه هر کسی را می زند.
در کنار قیل و قال اعضای فعلی شورا صدای کر کننده ایی از گوشه و کنار شهر به گوش می رسد و هر روز خبر از ائتلافی تازه ، یکی خود را ائتلاف اول می نامد و دیگری دوم ، یکی حادث می شود و در لیست مخوفی جا می گیرد و دیگری ضد حادث ، یکی شناسنامه بر سینه می کوبد و نشانی خانه کودکیش را یاد آور می شود و فغان وای شهر من سر می دهد و دیگری ائتلاف قومیتی و یکی شرق گیلان و آن دیگری غرب ، شفت و ترک و تالش و رودبار و ….
آیا وقت آن نرسیده فارغ از نگاه سطحی به جریان انتخابات و مشخصات ظاهری و قومیتی به تخصص ، پاکدستی و تجربه مفید و مرتبط نامزدها بیاندیشیم و فردی را برای اداره امور شهر برگزینیم که طی چهارسال آینده شهر و روح و روان ساکنان آن را به بازی نگیرد.

مهرداد سالیپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *