12 اسفند 1402

ترکیدگی لاستیک هواپیما در اردبیل تلفات و جراحت جانی نداشت

به گزارش خبرراست، میرفخرالدین هاشمی با بیان اینکه پرواز مشهد به اردبیل شرکت هواپیمایی تابان ساعت 08:27 صبح امروز دوشنبه هفتم فروردین ماه 96 از فروگاه مشهد به مقصد اردبیل پرواز کرده بود، ادامه داد: این هواپیما حامل ۱۶۳ مسافر بود که ساعت 10 صبح هنگام نشستن در باند فرودگاه اردبیل دچار سانحه ترکیدگی لاستیک شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این سانحه هیچگونه تلفات و جراحات جانی نداشته است، افزود: این هواپیما پس از نشستن در فرودگاه اردبیل، در انتهای باند متوقف شد و همکاران فرودگاه، امداد و نجات و آتش‌نشانی به موقع در محل حضور یافتند تا جلوی هرگونه آتش‌سوزی احتمالی گرفته شود.

هاشمی با بیان در حال حاضر هواپیما به صورت کامل تخلیه شده است، تصریح کرد: هم‌اکنون منتظر کارشناسان سازمان هواپیمایی کشور هستیم تا مجوز لازم برای جابجایی و تعمیر چرخ و لاستیک هواپیما را صادر کنند.

مدیرکل شرکت فرودگاه‌های استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون قسمتی از باند اول فرودگاه اردبیل بسته شده است، خاطرنشان کرد: با این حال، باند دوم فرودگاه باز بوده و تمامی پروازها به موقع انجام می‌شود.

هاشمی همچنین در خصوص پرواز ساعت 11:00 صبح امروز شرکت هواپیمایی تابان از اردبیل به مقصد مشهد، گفت: این پرواز لغو شده و طی مذاکره با این شرکت، پرواز جایگزین فردا سه‌شنبه هشتم فروردین از فرودگاه اردبیل به مقصد فرودگاه مشهد انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *