12 اسفند 1402

برگزاری مراسم بزرگداشت داوود رشیدی در رشت

به گزارش خبر راست، مهندس علیرضا حسنی با اشاره به سابقه رشت در هنر تئاتر و نیز ارادت مردم این شهر به هنرمندان اظهار کرد:مراسم یاد بود زنده یاد داوود رشیدی هنرمند سرشناس و برجسته سینما تلویزیون و تئاتر در شهر رشت برگزار می شود .

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت با بیان اینکه این مراسم با عنوان «یاد و یادگار» و با حضور لیلی رشیدی دختر این هنرمند و نیز احترام برومند همسر داود رشیدی برگزار می شود،گفت: زمان برگزاری مراسم شنبه بیست و ششم فروردین ماه در تالار گفتمان شهرداری رشت ساعت۱۳:۳۰ می باشد.

حسنی با بیان اینکه هنرمند هر گز نمی میرد و همواره در یادها ماندگار است،اظهار کرد:زنده یاد داوود رشیدی با بیش از ۵۰ سال سابقه در عرصه هنر و با بازی در نقش های متنوع برای هر ایرانی یاد آور خاطرات شیرین و به یاد ماندنی است؛رشیدی هنرمندی است که تصویرش در ذهن و جان هم وطنانش به گونه ای نقش بسته است که مانا و جاودان است.

وی با اشاره به اینکه داوود رشیدی به‌خاطر فعالیت‌هایش نشان درجه یک فرهنگ و هنر را دریافت کرده بود،تصریح کرد:آثار به جا مانده از داوود رشیدی راهگشای نسل جدید و هنرجویانی است که تشنه فراگیری و آموختن هستند .

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت نقش و جایگاه هنر در پویایی و تعالی جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: هنر کلید درک و فهم زندگی است .

وی ارج نهادن به مقام هنرمندان را از وظایف مسئولان دانست گفت:هنرمندان سرمایه های ملی و فرهنگی کشور هستند .

وی با بیان اینکه در مراسم بزرگداشت زنده یاد « داوود رشیدی » دکتر سید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت و اعضای شورای اسلامی شهر رشت حضور خواهند داشت افزود:از تمامی هنرمندان عزیز شهر رشت دعوت می شود که در این مراسم حضور بهم رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *