12 اسفند 1402

انتشار اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده رسمیت ندارد/انتشار اسامی غیرقانونی است

به گزارش خبر راست، علیرضا رحیمی در واکنش به انتشار اسامی تعدادی از کاندیداهای انتخابات شوراها در شهرستان تهران به عنوان افراد تایید صلاحیت شده گفت: در حال حاضر هیئت نظارت شهرستان های تهران از جمله شهر تهران مشغول رسیدگی به صلاحیت داوطلبان تایید صلاحیت شده توسط هیئت اجرایی هستند که اسامی نهایی دوم اردیبهشت از سوی فرمانداریها به کاندیداها به صورت رسمی اعلام می شود.

وی افزود: بر این اساس انتشار اسامی در رسانه ها تحت عنوان افراد تایید صلاحیت شده در حوزه تهران صرفا گمانه زنی است و رسمیت ندارد کما اینکه انتشار اسامی تا زمانی که به صورت رسمی از سوی فرمانداری ها اعلام نشده است غیرقانونی است.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران تاکید کرد: توصیه ما به رسانه ها انجام اقدامات قانونی است، چون انتشار اسامی باعث تشویش اذهان عمومی و نابسامانی در داوطلبان می شود و رسانه ها تنها بعد از اعلام رسمی تایید صلاحیت شدگان از سوی فرمانداری ها می توانند اسامی را اعلام کنند.

رحیمی در پایان یادآور شد: طبق تبصره 1 ماده 48 قانون انتخابات هیئت نظارت شهرستان ها صلاحیت رسیدگی به بررسی پرونده کاندیداهایی را دارندکه درهیئت های اجرایی تایید صلاحیت شده اند و رسیدگی به پرونده های آن دسته از کاندیداهایی که صلاحیت آنها درهیئت های اجرایی تایید نشده در صورت شکایت به عهده هیئت نظارت استان است.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *