12 اسفند 1402

ارائه طرح بازیافت لاستیک در گیلان

رئیس اداره صنایع فلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی بازیافت لاستیک با ظرفیت سالانه 10 هزار تن در این استان خبر داد.

به گزارش خبر راست، حسین حاجتی امروز با اشاره به اینکه توسعه صنعتی گیلان به دلیل فراهم بودن زیرساخت‌های مورد نیاز روند روبه رشدی دارد اظهار کرد: در شرایط کنونی بیش از یک‌هزار طرح صنعتی نیمه تمام در زمینه‌های مختلف در نقاط مختلف استان در حال احداث است و راه‌اندازی این واحدها نقش موثری در توسعه اقتصادی گیلان دارد.

وی، برنامه‌ریزی برای توسعه و استقرار صنایع جدید در گیلان را اجتناب ناپذیر عنوان کرد و افزود: طرح‌های مختلف صنعتی، معدنی و بازرگانی به صورت علمی و فنی مناسب با قابلیت‌های استان برای ارائه به سرمایه‌گذاران تهیه شده است.

رئیس اداره صنایع فلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی بازیافت لاستیک با ظرفیت سالانه 10 هزار تن در این استان خبر داد و بیان کرد: استفاده از لاستیک‌های مستعمل به منظور تولید لاستیک جدید و کاهش هزینه تولید و کاهش آلودگی زیست‌محیطی دلیل ارائه طرح مذکور است.

حاجتی با بیان اینکه شهرک صنعتی سفیدرود رشت برای اجرای طرح صنعتی بازیافت لاستیک در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: شهرک مذکور با توجه به قرار گرفتن در مرکز استان، جمع‌آوری لاستیک مستعمل آسان و در دسترس است.

وی به وجود زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی در شهرک صنعتی سفیدرود رشت اشاره کرد و گفت: مواد اولیه لاستیک مستعمل در داخل کشور وجود دارد.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *