6 اسفند 1402

اجرای طرح تراموا در قالب تفاهم نامه

به گزارش خبرراست، دکتر سید محمدعلی ثابت قدم در نشست با نمایندگانی از شرکت سرمایه گذار خارجی نورینکو از کشور چین با موضوع مربوط به انجام قطار شهری در رشت با محوریت تراموا داشت با اشاره به مطرح شدن موضوع تراموا در طرح جامع ترافیکی شهر رشت اظهار کرد: اجرای این طرح می تواند در قالب تفاهم نامه ای با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با توافق دوطرفه و درصورت حضور شرکت سرمایه گذار سه طرفه مورد بحث و بررسی قرار و در صورت امکان اجرا شود .

شهردار رشت تصریح کرد: پیشنهاد می شود تا همکاران شهرداری در جلسه ای مشترک با حضور مشاورین طرف قرار داد شهرداری و نماینده شرکت نورینکو و نماینده وزارت دفاع موضوع را در قالب تفاهم نامه مطرح و به نقطه مطلوب آن برسانند .

وی افزود: در این تفاهم نامه ضمن تقسیم وظایف طرفین، هم بخش مالی و هم بخش فنی به خوبی شفاف سازی شود .

دکتر سید محمدعلی ثابت قدم خاطرنشان کرد: موضوعات فنی با حضور مشاوران شهرداری و شرکت سرمایه گذار به گونه ای پیش رود تا این موضوعات با برنامه زمانبندی اجرای پروژه انطباق داشته باشد .

در الویت قرار گرفتن اجرای پروژه تراموا در رشت پس از اخذ مجوزهای مربوطه

مدیر شرکت سرمایه گذاری نورینکو نیز در این نشست ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع مدیران شهرداری رشت اظهار کرد: شرکت نورینکو پروژه های زیادی در ایران برای اجرا دارد.

یان کوهانگ با تاکید بر اخذ مجوزات لازم از کشورهای ایران و چین برای اجرای پروژه فوق تصریح کرد: پس از اخذ مجوزات لازم از سوی دو کشور، این پروژه در الویت اجرا قرار خواهد گرفت .

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس اقتصادی هرساله بین ایران و چین تصریح کرد: در این کنفرانس ۲۰ پروژه تعریف شده است، اما این پروژه در لیست الویت قرار خواهد گرفت .

شرکت نورینکو یک شرکت چینی می باشد که پروژه های بسیاری را در ایران اجرا کرده و یا در حال اجرا است و با توجه به پیمان همکاری میان ایران و چین امکان تامین مالی پروژه هایی که در فهرست مدنظر هردو کشور باشد وجود دارد و از ۲۰ پروژه موجود در فهرست ، ۴ پروژه رده بالای آن به شرکت نورینکو تعلق دارد و پروژه هایی نظیر قطار برقی تهران، کرج ، گلشهر ، و مترو خط ۴ تهران و جمعی دیگر از پروژه های مرتبط با مترو تهران ، از فعالیت های این شرکت است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *